Sevgili Meslektaşlarım,

Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği’miz kurulduğu tarih olan 1990 yılından bu yana eğitsel, bilimsel ve sosyal alanlarda çalışmalarını başarıyla yürütmektedir. Tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen COVID-19 salgınını geride bırakmaya hazırladığımız bu dönemde, “II. ULUSLARARASI TÜRK KOLOREKTAL CERRAHİ KONGRESİ, XIX. ULUSAL KOLON VE REKTUM CERRAHİSİ KONGRESİ ve XII. ULUSAL, I. ULUSLARARASI  KOLOREKTAL CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ” ni, 16-20 Mayıs 2023 tarihlerinde Antalya’da, Susesi Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz duyurusunu yapmanın gururunu taşıyorum.

Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği’nin 2 yılda bir düzenlediği kongremizin uzun bir aradan sonra  Mayıs ayında yapılmasından ayrıca mutluluk duyuyorum. Bu sayede kongremizin bilimsel şöleni ile birlikte “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı“ çoşkusunu da hep birlikte yaşama fırsatımız olacak.

Kongremize, dünyanın bir çok ülkesinden kendi alanlarında son derece başarılı ve literatüre yön vermiş değerli cerrahlar konuk olacak ve deneyimlerini bizlerle paylaşacaklar. Kongremizin uluslararası  özelliği ve nitelikli bilimsel programı sayesinde yurtdışından da birçok katılımcı beklemekteyiz.

Kolorektal cerrahide en güncel yaklaşımlar, araştırmalar, yeni teknolojik gelişmeler yanında, günlük iş hayatımızda tedavisini en çok üstlendiğimiz proktolojik hastalıklara da geniş yer veren bilimsel bir program hazırlıyoruz. Konferansları, cerrahi video sunumları, tümör konseyleri ve interaktif  oturumları içeren bilimsel programımızı iki ayrı ana salonda  sizlere sunma imkanımız olacak. Genç meslektaşlarımız, cerrah adayı arkadaşlarımızla kahvaltı ve asistan oturumlarında biraraya gelerek yüzyüze sorunlarımızı tartışma, çözüm bulma fırsatımız olacak. Ayrıca eğitsel kurslarımızı da iki ayrı günde gerçekleştirerek sizlere daha fazla yararlı olacağımıza inanıyoruz.

Kongreler bilgilerimizi güncellemenin yanında paylaşmak içinde eşsiz bir fırsattır. Bu nedenle genç meslektaşlarımdan bilimsel çalışmalarını en yakın zamanda hazırlayarak göndermelerini rica ediyorum. Meslektaşlarımın, seçilmiş sözel ve video bildirilerini ana oturum salonlarında, seçilmiş poster bildirilerini ise poster alanında sözlü olarak sunma fırsatı olacaktır. Bu kongrede, kolorektal ve proktolojik cerrahi videoları ayrı ayrı değerlendirilecek ve en iyi sözel, video ve poster sunum ödülleri dağıtılacaktır.

Kongreler sosyalleşmek, hocalarımız ve arkadaşlarımız ile hasret gidermek  için de eşsiz bir fırsattır. Ana kongre otelimizde akşam yemeklerinde ve sonrasında gerçekleşecek sosyal programlarda  hep birlikte olacağız. 19 Mayıs Cuma, kongremizin gala gecesinde sürpriz bir konser eşliğinde hep beraber eğleneceğiz ve ulusal bayramımızı kutlayacağız.

Beraber omuz omuza çalıştığımız, en büyük destekçilerimiz cerrahinin gizli kahramanları hemşire arkadaşlarımda 12.’si düzenlenecek “KOLOREKTAL CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ” ile bizlerle olacak,  onların da katkılarıyla kongremizin bilimsel değeri yükselecektir.

Değerli meslektaşlarım, hemşire arkadaşlarım, dünyamızı derinden etkileyen savaşların, ekonomik krizin ve pandeminin yerini sevgi, sağlık ve bilimin almasını dilediğim 2023 yılında, 16-20 Mayıs tarihlerinde, kongremizde görüşmek üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Feza YARBUĞ KARAKAYALI
II. Uluslararası Türk Kolorektal Cerrahi Kongresi
XIX. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi Başkanı

FYK İmza

 

 

 

 

#TKRCD2023

Sosyal medyada bizi takip edin!

 

 

Kongremiz, Ethical MedTech tarafından onaylanmıştır.

 

 

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA.