YOHİD Logo


 

Prof. Dr. Azize Karahan

Değerli Meslektaşlarım,

COVID-19 Pandemisi sağlık çalışanları olarak bizlerin zorlu bir sınavdan geçmesine neden oldu. Bu süreçte yaşanan sorunlar sağlığa yatırım yapmanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere pek çok uluslararası kuruluş nitelikli hemşire iş gücünün artırılmasının bir zorunluluk olduğunu bildirirken, bu kapsamda hemşireliğin özel dallarının güçlendirilmesi gerekliliği vurgulandı. İki yılda bir düzenlemiş olduğumuz kongremizin de Kolorektal Cerrahi ve Stoma ve Yara Bakım Hemşireliği alanındaki meslektaşlarımızın yetişmesi, gelişmesi ve güçlenmesi için önemli bir yatırım fırsatı sunacağı inancındayız.

XII. Ulusal & I. Uluslararası Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi 16-20 Mayıs 2023 tarihleri arasında, Antalya’da Susesi Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Kongremiz “II. Uluslararası Türk Kolorektal Cerrahi Kongresi” ve “XIX. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi” ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir.  Kongremizi uluslararası platforma taşımanın mutluluğunu Sizlerle paylaşmak istiyoruz.  Kongremizin uluslararası katılımcılarla daha fazla güçleneceği ve zenginleşeceği inancındayız.

Kongre programında, ulusal ve uluslararası konuşmacılarımız ve sizlerin katılımı ile kolorektal cerrahi hemşireliği, stoma ve yara bakım hemşireliği alanında kurslar, konferanslar, paneller ve vaka oturumları yer alacaktır. Aynı zamanda gerek ulusal, gerekse uluslararası katılımcıların kolorektal cerrahi, stoma ve yara bakım hemşireliği ile ilgili çalışmalarını diğer meslektaşlarımızla paylaşabileceği bildiri oturumları da yer alacaktır.

Bilgi, deneyim ve güçlü bir dayanışma ile başarıyla gerçekleştirdiğimiz kongrelerimize, gerek ulusal, gerekse uluslararası katılımcılarımızla birlikte bir yenisini ekleyecek olmanın heyecanı içindeyiz. Sizlerin de değerli katkılarıyla Kolorektal Cerrahi Hemşireliğini ve Stoma ve Yara Bakım Hemşireliğini daha ileriye taşıyacağımız kongremizde siz meslektaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız. Kongrede görüşmek dileği ile düzenleme kurulunda yer alan meslektaşlarımızla birlikte saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Prof. Dr. Azize KARAHAN
XII. Ulusal & I. Uluslararası Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongre Başkanı

 

 

 

#TKRCD2023

Sosyal medyada bizi takip edin!

 

 

Kongremiz, Ethical MedTech tarafından onaylanmıştır.

 

 

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA.